Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek", która rozszerza możliwości działania sklepu close

TURMALIN - naturalny kamień półszlachetny - to minerał należący do grupy krzemianów, odkryty w Brazylii charakteryzujący się dużą zawartością jonów i emitujący dalekie promieniowanie podczerwone (FIR - Far Infrared Research).

Turmalin wzmacnia, uzdrawia i oczyszcza zarówno ciało jak i umysł,przynosząc jasność i uspokojenie. Pomaga w zasypianiu i rozwiewa uczucie strachu, regeneruje zmęczone serce oraz uaktywnia system immunologiczny. Działa także odmładzająco, normalizuje ciśnienie krwi, zapobiega wyczerpaniu fizycznemu i psychicznemu. Turmalin przyłożony lub noszony w okolicy gardła wspomaga leczenie chrypki, stanów zapalnych krtani i gardła oraz kłopotów z wysławianiem się. Wzmacnia także płuca i harmonizuje pracę tarczycy, zwiększa płodność, łagodzi objawy chorób wenerycznych oraz wycisza zbyt wybujałe temperamenty. Natomiast te łagodne i pasywne mobilizuje do działania.

Eliksir z tego kamienia powoduje szybsze gojenie się obrażeń ciała spowodowanych działaniem wszelkiego rodzaju promieniowania.

Aktywizuje pierwszy czakram i poprawia pracę punktów refleksowych związanych z kością ogonową. Pomaga leczyć zaburzenia związane ze złą pracą nadnerczy, a także artretyzm, zapalenie nerwów, stwardnienie rozsiane, zaburzenia pamięci, zawroty głowy, chorobę lokomocyjną, dysleksję, dezorientację i niepokój.

Usuwa z organizmu negatywne emocje i energie oraz chroni przed zewnętrznymi złymi wpływami.

Niepowtarzalny wygląd,możliwość emisji promieniowania podczerwonego i jonizacji ujemnej znajduje zastosowanie jako kamień ozdobny, do produkcji płytek piezoektrycznych i polaryzatorów, granulek przeciwbólowych spieków turmalinowych używanych w medycynie.

Spieki ceramiczne w postaci granulek turmalinowych produkowane są w Japonii z turmalinu brazylijskiego barwy szarej. Ten niepozorny z wyglądu kamień ma największe właściwości emisyjne jonizacji ujemnej i promieniowania podczerwonego ze wszystkich przedstawicieli tej grupy minerałów. Spieki cearmiczne są umieszczone na wewnętrznej części bransolet - jonizują ujemnie i emitują fale podczerwone w zakresie 760-780 nm i natężeniu 0,7 miliwat.

Turmalin stosujemy min.:

  • przy bezsenności
  • stanach pourazowych
  • stanach depresyjnych
  • w nerwicach
  • w terapiach przeciwbólowych